Angel System

Medycyna Sportowa

Medycyna Sportowa

ANGEL SYSTEM™ BMC – bazując na innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych, komputerowy separator ANGEL SYSTEM™ BMC pozwala na przygotowanie koncentratu komórek macierzystych pozyskanych ze szpiku kostnego.

To jedyny separator zapewniający uzyskanie w pełni wartościowego, nieuszkodzonego materiału o udokumentowanej i powtarzalnej koncentracji. Dorosłe komórki mezenchymalne szpiku mają zdolność różnicowania się w tkankę kostną, chrzęstną, mięśnie czy ścięgna. Wyizolowane ze szpiku mają silny potencjał rekonstrukcyjny i regeneracyjny.

Dzięki tym unikatowym cechom rewolucjonizują współczesną medycynę, znajdując zastosowanie terapeutyczne w ortopedii czy medycynie sportowej, w takich przypadkach, jak:

  • uszkodzenia mięśni, więzadeł, ścięgien
  • zmiany zwyrodnieniowe stawów
  • urazy i rekonstrukcje chrząstki stawowej
  • oderwane przyczepy ścięgien
  • zaburzenia zrostu kości

Przebieg zabiegu:
pobranie aspiratu z komórkami macierzystymi ze szpiku kostnego umieszczenie aspiratu w sterylnym zestawie separatora Angel System™ w celu procesu oczyszczenia i koncentracji komórek macierzystych iniekcja pozyskanego materiału w miejsce kontuzjowane, uszkodzone lub bolesne

Mnożąc się i przejmując funkcję chorych tkanek meznchymalne komórki macierzyste zmniejszają ból i przywracają funkcję stawów, mięśni, ścięgien i więzadeł.

Zobacz kto z nami współpracuje